Úvodní » Automobily » Nový Volkswagen T-Roc


Nový Volkswagen T-Roc

Volkswagen si na rok 2018 připravil útok na nový segment malých SUV či crossoverů. Po koncernových modelech Karoq od Škody a Ateca od Seatu přichází T-Roc. Podle prognóz právě segment malých SUV vhodných spíše do města než do terénu bude v budoucnu růst a tak u toho VW nesmí chybět! T-Roc doplní rodinku SUV Tiguana, Tiguana Allspace a Tourarega.

Design nového T-Rocku 

Design a vzhled vozu je vždy subjektivní věc každého z nás, avšak nejspíše nenajdeme moc jedinců, kteří by řekli, že nový kousek od Volkswagenu je nějaký škaredá. T-Roc působí dynamicky a přináší nové inovativní designové prvky na Volkswagen možná až nezvykle odvážné podobně jako u modelu Arteon.

Detaily vládnou světu a tak prostě nejde neupozornit na světlomety pro denní svícení sloužící také jako směrovky. Design T-Rocku částečně navazuje na trend posledních let dělat ostrké hrany, které sice nejsou tak výrazné jako u japonské konkurence, avšak příjemně zaujmou. T-Roc jednoznačně zapadá do rodiny VW, ale i přes to si na tomto novém modelu designeři chtěli oťukat některé nové prvky.

Interiér vozu vlastně nestojí za řeč, protože sice nese vysoké standardy ostatních modelů od Volkswagenu, ale nepřináší nic nového. Pokud by Vás někdo posadil za volant tohoto nového crossoveru, tak budete horko těžko hledat rozdíly oproti bestsellerům Golfu či Passatu.

Parametry T-Rocku

Rozvor náprav činí 2603 mm při délce vozu 4234 mm. T-Roc dosahuje výšky 1573 mm, tedy nijak velký vůz ani ve svém segmentu. A jaké motorizace Volkswagen nabízí? Základní motor 1.0 TSI s 85 kW příliš neohromí, avšak ani s tímto motorem by T-Roc neměl být žádný louda. Výhodou této motorizace je jednoznačně její cena, takže s tímto motorem T-Roc můžete v klidu pořídit za 450 tisíc.

Dále je na výběr ze dvou motorových verzí se shodným výkonem. Obě motorové verze 1.5 TSI ACT i 2.0 TDI 4M nabídnou 110 kW. Cenový rozdíl mezi oběma verzemi bez ohledu na výbavu je značný. Pokud šáhnete po dvoulitrové naftové čtyřkolce, tak si budete muset připlatit zhruba 100 tisíc navrch.

Vrcholný výkon v T-Rocku poskytne motorová verze 2.0 TSI 4M, která svému majiteli nabídne velice solidní výkon 140 kW, avšak cenovka této čtyřkolky bude zhruba o 350 tisíc vyšší než u základní zmiňované verze. Volkswagen tedy potvrzuje pověst značky, kde je možné cenu auta od základní verze k té prémiové téměř zdvojnásobit. Prostě když chcete zrychlovat za 7,2 sekund na 100km/h, tak musíte vytáhnout nějakou tu korunku navíc. Pokud však chcete jezdit o víkendech na chatu a nikam se nehonit, tak nejspíše postačí verze s 1.0 TSI.

T-Roc Design, Style nebo Sport?

U základního motoru TSI nemáte na výběr, avšak u verzí ostatních můžete zvažovat verze Design, Style či Sport. Verze Sport je vrcholnou a poskytuje svému majiteli především designové prvky v interiéru nebo z venku zaznamenatelný detail červeně lakovaných třmenů brzd.

Hodnocení T-Rocku: Nový segment, nový vítr a také inovativní design nabízí nový T-Roc. Oproti koncernové konkurenci působí nejvíce svěže a sportovně. Design líbiví a především v ostřejších verzích by mohl oslovit mladé lidi hledající něco trochu jiného. Nevadí, že nejezdíte do terénu, protože o tom to prvoplánově není. Je to o pocitu a pocit z T-Rocku je nad očekávání výborný.