Úvodní » Automobily » Volkswagen Arteon na maximum!


Volkswagen Arteon na maximum!

Nový Volkswagen Arteon představuje vůz, ve kterém můžete mít ty nejmoderněší technologie, s nepřehlédnutelným designem a skvělými jízdními vlastnostmi.

Stylový luxus

Pro jedinečný vnější vzhled můžete vybírat ze stylových kol o velikosti 17 až 20 palců a deseti barev zvýrazňujícíh linie vozu. V interiéru jsou již v základu sedadla potažena kůží Vienna v kombinaci s Alcantarou nebo je možné si vybrat luxusní kůži Nappa. Pocit luxusu dodává také moderní Head-up displej.

Nabitý technologiemi

Arteon můžete mít plně vybavený nejrůznějšími asistenčními systémy. Skvělým pomocníkem při parkování je systém ParkPilot se zpětnou kamerou, případně funkce monitorování okolí vozu Area View. Parkovací asistent Park Assist dokonce zaparkuje téměř sám bez zbytečných nervů a asistent pro vyparkování zase z parkovacího místa zvládne bezchybě vyjet. 

Bezpečnost zvyšují systémy Emergency Assist a Side Assist pro změnu jízdního pruhu, který v krizových situacích dokáže převzít řízení vozidla pro co největší minimalizaci možných následků. Na dlouhých jízdách jistě oceníte pomocníka pro udržování v jízdních pruzích Lane Assist a v případě dopravních komplikací funkci Traffic Jam Assist.

Výbornou funkcí při nočních jízdách je funkce Dynamic Light Assist, která zajišťuje automatické a stálé rozsvícení předních LED dálkových světel tak, aby neoslňovaly řidiče protijedoucích vozidel.

Zpříjemní život

Pro pohodlí řidiče může být Arteon vybaven bezklíčovým odemykáním KESSY včetně bezklíčového zamykání a startování vozu. Pohyb víka zavazadlového prostoru je možné ovládat pouhým pohybem nohy pod zadním nárazníkem a víko se samo otevře i zavře díky elektrickému servomotoru. Víko lze odemknout i na dálku pomocí dálkového ovládání. 

Jízdu za chladných dnů zpříjemní vyhřívané čelní sklo pomocí bezdrátového vyhřívání a přídavné vodní topení, které je možné ovládat pomocí dálkového ovládání nebo časového spínače. Ve výbavě jsou také vyhřívané sedačky a sedadlo řidiče může mít zabudovanou masážní funkci.

Skvělý infotainment

Díky promyšlenému telefonnímu rozhraní je možné ve voze připojit telefon pomocí Bluetooth nebo vložit druhou SIM kartu přímo do připravené zdířky. Automobil nabízí také Wifi Hotspot, 230 V zásuvku a samozřejmostí jsou vstupy AUX a dvakrát USB konektor.

Infotainment může být vybaven až 9,2" dotykovým displejem s osmi reproduktory, při výbavě  Soundsystémem "DYNAUDIO Confidence" dokonce až jedenácti reproduktory o výkonu neuvěřitelných 700 W. Výhled vozu si posádka může zpříjemnit elektricky posuvnou panoramatickou střechou.

Motorizace

Volkswagen Arteon si můžete pořídít buď s motorem 2.0 TDI s výkonem 110 kW a sedmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem předních kol nebo jsou na výběr motorizace 2.0 Bi-TDI o výkonu 176 kW a 2.0 TSI s 206 kilowatty. Silnější motory jsou dodáváné výhradně s pohonem všech čtyř kol. Základní varianta pohonné jednotky 1.5 TSI se zatím nenabízí.

[Přeskočit navigaci]