Úvodní » Automobily » Nový Ford Mustang je tu!


Nový Ford Mustang je tu!

Ikonický sportovní automobil vyráběný firmou Ford dostal v pořadí už šestou generaci. Nová generace sportovního kupé se právě začala oficiálně prodávat po USA i v Evropě. Před několika týdny uplynulo 50 let ode dne, kdy Ford vytvořil tuto legendu amerických muscle car. Nový model byl představen najednou v šesti světových metropolích, aby automobilka ukázala, že s tímto modelem chce opravdu dobýt svět.

Jak vypadá nový Mustang?

Nový Mustang dává na první pohled znát, kde bral inspiraci. Každému musí být hned jasné, že geny zůstaly zachovány. Přesto však proběhla velká modernizace a celý vůz tak doznal řady úprav podle posledních trendů v technice i designu. Každého fanouška zaručeně potěší, že tradiční trojité svítilny zůstaly zachovány, ale záď samotná byla doplněna o masivní difuzor. Příď je poměrně střídmá, což není u vozu této kategorie vůbec na škodu.

Ford Mustang 2015

Změny v interiéru

Středem celého interiéru je velká dotyková obrazovka a ergonomický sportovní volant, který na první pohled přímo vyzývavá ke svižnější jízdě. Kvalita materiálu je také na úplně jiné výši než u předchozí generace. Američané se opravdu vytáhli a nezopakovali poměrně rozpačité zpracování, které je pro vozy ze zámoří tak typické.

Motorizace

Základním motorem pro celou Evropu je hliníkový čtyřválec o obsahu 2,3 l EcoBoost. Tento motor má přímé vstřikování paliva, proměnné časování ventilů, turbodmychadlo a také splňuje všechny emisní požadavky nařízení diktátem z Bruselu. Výkon motoru se zastavil na hodnotě 305 koní a výkonu 227 kW. V Evropě však bude také dostupný i mnohem zajímavější motor V8 o obsahu celých 5,0 litru. Tento motor dodává 426 koní při výkonu 313 kW. To už jsou opravdu čísla hodná americké legendy.

Ford Mustang 2015 interiér

Převodovka a podvozek

Základem je šestistupňový automat s možností řazení na volantu nebo pro obyvatele Evropy také zajímavější manuální převodovka. Velkou novinkou u "pony cars" je zadní víceprvková náprava, na tu fanoušci mustangů rovněž nejsou zvyklí, protože to není překvapivě tak dávno, kdy Mustangy ještě používaly zadní nápravu s listovými pery. Také přední závěsy McPherson prošly úpravami.

Elektroničtí asistenti

Zájemci o tento vůz si budou moci nastavovat tuhost posilovače řízení, rychlost odezvy motoru nebo také řazení automatu. Potěší také osmipalcový dotykový displej systému Ford Sync Touch, který lze ovládat i hlasem a je samozřejmě doplněn o Bluetooth a USB. K mání bude i adaptivní tempomat nebo hlídač mrtvého úhlu.

Nádhernému Mustangu pak může konkurovat pouze Camaro ZL1 2017 nebo Nová Corvette Z06. Americké trio supersportů se neztratí nikde!

[Přeskočit navigaci]