Úvodní » Aktuality » Nové Camaro ZL1 z 0-100 km/h za 3,5 vteřiny


Nové Camaro ZL1 z 0-100 km/h za 3,5 vteřiny

12.08.
2016

Nedávno bylo představeno nové Camaro ZL1 - nejen brutální výkon, ale také velice ostrý vzhled potěší mnoho milovníků automobilů.

Pořádná palice

Ještě před oficiálním představením se novému Camaru přezdívalo "kladivo." Nyní zjišťujeme, že tohle kladivo padá opravdu rychle. ZL1 bude mít přeplňovaný 6,2 litrový motor V8 z Corvette Z06. Na české silnice je to trhač asfaltu nabízející 640 koní a k tomu stejně točivého momentu - 640 Nm.

Chevrolet Camaro ZL1 

Takový motor dokáže automobil dostat na stovku za 3,5 vteřiny. Mohutné brzdy pak ZL1 zastaví z této rychlosti na třiceti metrech. V zatáčkách se díky nově použitým jízdním asistentům a vychytané kontrukci karoserie můžete pohybovat až s přetížením 1G, aniž byste vůz utrhli do smyku.

Převodovka - 10 stupňů?

Skvělý motor a brzdy doplňuje, pro běžně jezdící vozy po českých silnicích, ne úplně běžná desetistupňová automatická převodovka. Jistě, můžete mít manuální šestistupňovou.. Na takový výkon je použití desetistupňového manuálu pravděpodobně lepší volbou.

A na kolik taková sranda vyjde?

Oficiální cena pro český trh ještě není známa. V USA se bude koncem roku 2016 pohybovat kupé kolem 1,5 milionu, kabriolet dostanete pak za 1,7 milionu korun. Za 640 koní v americkém supersportu, který navíc skvěle vypadá .. Není to málo peněz, ale víme i o dražších automobilech.

 

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]