Úvodní » Pneumatiky » Test letních pneumatik


Test letních pneumatik

Mezi nejoblíbenější letní pneumatiky patří dlouhodobě pneu české značky Barum, ale jak si povedou v testu v konkurenci světových značek? K testu jsme vybrali pneumatiky o rozměrech 14 palců, protože patří k těm nejprodávanějším. Čtrnáctipalcová jsme zvolili z toho důvodu, že patří k základnímu obutí Škody Fabie, která tvoří většinu vozů na území České republiky.

Jaká pneu jsme testovali?

Vybrali jsme pneumatiky Continental ContiEcoContact 5, Barum Brillantis 2, Michelin Energy Saver +, Fulda EcoControl, Uniroyal Rain Expert, Falken Sincera SN-832 Ecorun, Hankook Optimo K715. Jedná se o stejnou kategorií letních pneu určených pro malé vozy a vozy nižší střední třídy jako Škoda Fabia, Opel Corsa nebo Fiat Punto.

Vítěz testu

Absolutními vítězi se staly pneumatiky Continental ContiEcoContact 5 185/60 R14. Tyto ekologické letní pneumatiky mají úplně novou konstrukci, profil směs i dezén. Díky tomu poskytují vozu velmi dobré brzdné vlastnosti i na mokré vozovce. Jsou dostatečně tuhé a vůz je s nimi stabilní i ve vypjatých situacích.

Další v pořadí

Velmi dobře v testu dopadly také pneumatiky Barum Brillantis 2. Barumka dopadla velmi dobře na mokré vozovce. Tento test patří v hodnocení letních pneu k těm nejdůležitějším. Pláště totiž musí zajistit co nejkratší brzdnou dráhu a zabraňovat aquaplaningu. Právě díky výsledkům v tomto testu jsme tuto pneumatiky zařadili na druhé místo.

Letní pneumatiky 

Pokud hledáte

  • dobré vlastnosti na mokru: Michelin Energy Saver +
  • nízkou spotřebu paliva: Continental ContiEcoContact 5
  • nízké opotřebení: Fulda EcoControl, Continental ContiEcoContact 5
  • nízký hluk: Continental 5 ContiEcoContact, Michelin Energy Saver +

Naprostý propadák

Propadákem jako u všech podobných testů jsou čínské pláště různorodých značek. My jsme testovali pneumatiky od firmy Infinity a určitě ji nedoporučujeme za žádných okolností zakoupit. Za ostatními značkami výrazně ztrácejí, jsou hlučné a některé přímo nebezpečné.

[Přeskočit navigaci]