Úvodní » Pneumatiky » Pneumatiky Continental ContiSportContact


Recenze pneumatik Continental ContiSportContact™ 5 P

V tomto testu se podíváme na jeden z předních modelů firmy Continental určených pro sportovní vozy a rychlou jízdu. Tato pneumatika je od počátku koncipovaná pro maximální bezpečnost, stabilitu a požitek z jízdy i u velmi výkonných a rychlých sportovních vozech. Výrobce uvádí, že zakomponoval specifické požadavky pro přední a zadní nápravu, aby zajistil maximální záběr a ovladatelnost za všech podmínek.

Rozměry

ContiSportContact™ 5 P je k dispozici v rozměrech od 18 palců výše.

Rychlostní kategorie ZR
Průměr ráfku: 18" – 23"
Šířka pneu: 225 – 325
Profilové číslo: 40 – 25

To nejlepší pro sportovní vozy

Firma Continental k této pneumatice získala schválení od většiny výrobců sportovních vozů a prodejců luxusních automobilů. Letní pneumatika byla zkonstruována tak, aby zaplnila poměrně velkou mezeru na trhu s pneumatikami. Do teď byl poměrně velký problém sehnat kvalitní pneumatiky pro auta jako BMW M3, Audi TT RS, Audi R8 nebo všechny vozy z kategorie Mercedes-Benz AMG. 

Continental ContiSportContact

Chování pneumatik na silnici

Pneumatiku jsme testovali na voze BMW M3. Na suchu nemáme co vytknout, jízdní stabilita je výborná. To samé můžeme říct o ovladatelnosti i brzdění, kde vůz dosahoval velmi zajímavých hodnot. Na mokru nám pneumatika ukázala, že si velmi dobře poradí i s aquaplaningem na rovině, ale trochu horší to bylo s aquaplanngem v zatáčce. Přesto je to výrazně lepší než u běžných pneumatik, které se na ty vozy do teď používaly.

Závěr

Pneumatiky mají poskytují skvělý jízdní komfort, nezvyšují výrazně spotřebu paliva a můžeme ji doporučit všem majitelům výkonných a rychlých vozů. Přestože je cena pneumatiky Continental ContiSportContact™ 5 P poměrně vysoká, tak několika denní testování nám ukázalo, že se vyplatí do bezpečné jízdy investovat.

[Přeskočit navigaci]