Úvodní » Motocykly » Retro v podání Hondy CB1100EX


Retro v podání Hondy CB1100EX

Honda umí vyrábět výborné motocykly a CB1100EX rozhodně patří mezi ně. Na první pohled zaujme svým klasickým vzhledem propracovaným do nejmenších detailů. Věrně napodobuje své předchůdce řady CB a při krátkém pohledu si jen málokdo všimne, že se vlastně jedná o moderní motocykl.

 Honda CB1100EX

Zaujme svým projevem

Srdcem motocyklu je čtyřválcový motor o objemu 1140 ccm a výkonu 88 koňských sil. Jeho hlavní doménou nemají být nejrychlejší časy na okruhu, ale co největší dávka emocí. Proto nabídne velmi slušnou porci kroutícího momentu - celých 91 Nm. O jeho chlazení se stará spolehlivá kombinace vzduch/olej. Klidnou jízdu bez cukání zvládne již od nějakých 1 500 otáček za minutu a nad 5 000 ot./min se naplno projeví jeho chuť po svižné jízdě. Díky šestistupňové manuální převodovce může jezdec snadno určit, jakým projevem se CB1100EX bude v danou chvíli chovat.

Svým vzhledem sice přípomíná dřívější časy, ovšem jízdními vlastnostmi se jistě vyrovnává moderním motocyklům. Je osazena úzkými drátěnými koly o průměru 18 palců a díky tomu nabízí jedinečný jízdní zážitek. Všechny brzdy jsou kotoučové, dvě vpředu a jedna vzadu, a hlídané ABS. Dva zadní tlumiče s přední vidlicí jsou nastaveny spíše komfortně, přesto však umožňují držet zvolenou stopu.

Honda CB1100EX

Zvládne i dlouhé cesty

Nabízí uvolněný vzpřímený posed a díky přesně padnoucím řídítkům se intuitivně ovládá. Kapitolou samo o sobě je sedlo, které poskytuje více než dostatek pohodlí, a to dokonce i pro spolujezdce. Nádrž o objemu 17,5 litru vystačí při spotřebě kolem 5 l/100 km na slušnou porci kilometrů, a tak díky příjemnému posedu ujedete i stovky kilometrů bez toho, aby to bylo jakkoliv nepříjemné.

Zaujala vás tahle klasika? Nemusíte zoufat, můžete si ji totiž pořídit za cenu lehce přesaahující tři sta tisíc korun, což je v této kategorii nabídka velmi lákává.

[Přeskočit navigaci]