Úvodní » Motocykly » Oblečení na motorku: styl, pohodlí i bezpečnost


Oblečení na motorku: styl, pohodlí i bezpečnost

Štve vás, že teplé počasí, které láká k jízdě na motorce, je stále v nedohlednu? Čekání na novou sezónu si můžete aspoň trochu zpříjemnit. Co takhle si pořídit nějaké nové vybavení, například kvalitní oblečení na motorku? Právě teď rozhodně není od věci udělat si ve veškerém moto oblečení a dalších nezbytnostech a připravit se na dlouho očekávanou první jízdu v tomto roce. A to se vší parádou!

Kvalitní oblečení na motorku je základ

Oblečení na motorku už dávno nezahrnuje pouze bundu, kalhoty a boty, neboť dnešní nabídka je mnohem rozmanitější a výrobci se předhánějí nejen co do designu, ale také materiálů či střihů. Ovšem nejedná se pouze o stylové modely, ale také důležité prvky, které jsou nedocenitelné z hlediska bezpečnosti.

A jakou značku zvolit? Určitě se vyplatí investovat do kvalitního moto oblečení osvědčených značek, například Ayrton, NERVE, FLY Racing, Rebelhorn, Racer, které bude bez problémů plnit svou funkci.

Co dalšího by vám nemělo chybět, abyste si jízdu na motorce pořádně užili kdykoli?

Pohodlně v každém počasí

Velmi praktické v horkých letních dnech i během chladnějšího jara či podzimu je čím dál oblíbenější funkční prádlo na motorku, které zajistí tepelný komfort i pod ne zrovna příliš prodyšným oblečením na motorku. A vy se tak konečně budete cítit dobře nejen při jízdě, ale i během zastávek. Opomenout nelze ani ledvinové pásy, které zabraňují prochladnutí, přitom jsou pod oblečením téměř neznatelné a v pohybu nijak neomezují.

Nehodláte se svého koníčku vzdát ani v nevlídném deštivém počasí? Zde se nabízí odpověď v podobě moto oblečení do deště, které dobře sedí na běžně používané motorkářské bundy i kalhoty.

A jako oříšek se může ukázat třeba i nákup ideálních rukavic, neboť je třeba vybírat je nejen podle ročního období, ale také typ motorky.

Bezpečnost nade vše

Bezpečnost při jízdě na motorce se rozhodně nevyplatí podceňovat. V této souvislosti určitě stojí za zvážení reflexní vesty, díky nimž jsou řidiči motocyklů vidět na dostatečně velké vzdálenosti.

Samostatnou kapitolou jsou chrániče, které by měly být homologované, neboť jedině tak mohou zajistit maximální možnou bezpečnost. Chrániče loktů a kolen i páteřové chrániče by měly být vyrobeny z lehkých materiálů s tvarovou pamětí. Díky tomu se tělu během krátké doby velmi dobře přizpůsobí, takže o něm zakrátko nebudete vůbec vědět.

Proč si nepořídit nějaké nové oblečení na motorku a nezbavit se starého oblečení, které už je spíše pro ostudu? Vězte, že moderní oblečení a doplňky jsou nejen praktické, ale také velmi stylové. V internetovém obchodě Lucky Moto najdete nejen kvalitní oblečení na motorku a péči o něj, ale také vše potřebné k její údržbě a rovněž i praktická zavazadla na motorku.

[Přeskočit navigaci]