Úvodní » Auto-moto rady, tipy, servis » Základní vybavení autodílny


Základní vybavení autodílny

Při výběru jednotlivých dílů vybavení je důležité si uvědomit, pro co budeme dílnu využívat a se kterými materiály hodláme nejčastěji pracovat. Jinak si dílnu zařídí ten, který se bude věnovat pouze svému osobnímu vozu a jinak ten, kdo bude opravovat zahradní traktor nebo nákladní automobil.

Co je důležité při zařizování dílny?

Důležitou roli nehraje pouze dílenské vybavení, ale také prostor, zdroje světla a tepla. Důležité je, aby celá dílna byla praktická. Místo šetří různé nástěnné organizátory, kam můžete snadno umístit drobné nářadí, vruty, šroubky nebo nýty. K tomu se hodí také odolné plechové dílenské skříně nebo dílenské vozíky.

Základem je pracovní stůl

Pracovní stůl by měl být centrem celé díly. Patří k tomu nejdůležitějšímu vybavení. Dostatečně velký stůl s odkládacími místy a se zásuvkami usnadní práci a pomůže také s utříděním jednotlivých částí dílny. Volte vždy kovové stoly s výměnnou pracovní deskou.

Bez regálu ani ránu

Ve své dílně se neobejdete bez kvalitního regálů nebo celého regálového systému. Nejlepší variantou je bezšroubový policový regál, který složíte raz dva, unese až stovky kilogramů a existuje k němu mnoho doplňků.

Základní nástroje a vybavení

V každé dílně nesmí chybět svěrák, vrtačka a základní sada nářadí pro opravu vozidla. Další specifické stroje a nářadí už si musí každý vybrat sám. Podle účelu použití se nářadí a nástroje dělí takto:

  • kovoobráběcí
  • svářecí
  • speciální
  • ruční
  • lisy
  • svářečky a lepící pistole
  • stříkací
  • měřící

Ruční nářadí

Ruční nářadí je samozřejmě základním vybavením každé dílny, takže jej nalezneme prakticky všude. Sortiment ručního nářadí je navíc skutečně pestrý. Vždy se snažte kupovat celé sady profi nářadí, kde naleznete gola sady, šroubováky, pilníky, kladiva, kleště a mnoho dalšího. Ušetříte peníze a na nic důležitého nezapomenete.

Pneumatické nářadí

Pneumatické nářadí pracuje na principu stlačeného vzduchu a opět patří k nepostradatelným částem vybavení. Například rázové utahováky jsou velmi účinnými pomocníky v každé dílně. Rázový utahovák značně usnadňuje dotahování a povolování šroubů, což se hodí téměř každý den.

Kde zakoupit dílenské vybavení?

Pokud si s výběrem dílenského vybavení nejste jistí, zajděte do specializovaného obchodu, kde se Vás ujme personál a bude schopný poskytnout vám poradenství. Široké pole výběru máte i při pořizování karosářského nářadí. Pořídit se dají karosářské kleště, lžíce, kladiva, klíny a mnoho dalšího.

Domácí dílna

[Přeskočit navigaci]