Úvodní » Automobily » Volvo S60 Polestar - nová speciální edice


Volvo S60 Polestar - nová speciální edice

Automobilka Volvo uvedla na trh svoji prémiovou edici S60 z řad středně velkých prémiových limuzín. Tyto vozy se dočkaly celé řady atraktivních úprav, které z nich dělají skutečně luxusní vozy s dynamickým vyzněním.

Volvo S60 Polestar

Motor

Pod kapotou nového modelu lze nalézt čtyřválec 2,0 l se sekvenčním turbodmychadlem a kompresorem o celkovém výkonu 270 kW, tedy 367 koní. Na rozdíl od základního provedení dvoulitrového čtyřválce dostala verze v modelech S60 Polestar větší turbo, nové ojnice, jiné vačky, výkonnější palivové čerpadlo a vzduchový filtr spolu s upraveným sáním. Úpravy zaznamenal také výfukový systém vozu a osmistupňová automatická převodovka s ještě rychlejším řazením

Zajímavost: Sedan Volvo S60 Polestar je schopný zrychlit z nuly na 100 km/h za 4,7 sekundy.

Interiér

V interiéru vozu na vás udělají dojem především sportovní sedadla s koženým čalouněním, doplněná černým polstrováním stropu. Výběr je možný z černého provedení Offblack, nebo béžového odstínu Soft Beige. Nepřehlédnutelná je také řadící páka a volant s výrazným prošíváním. K dispozici jsou dva druhy dekorativního obložení interiéru a to standardní hliníkové v provedení Milled Aluminium a na přání dostupné černě lakované Piano Black.

Volvo S60 Polestar interiér

Tip: Více informací, včetně shrnutí dostupných recenzí o tomto luxusním voze se dozvíte v článku: Volvo S60 Polestar: novinky a recenze

Exteriér

V případě exteriéru je k dispozici několik nových barev včetně expresivního modrého metalického odstínu Mussel Blue a pískového laku Luminous. Je možné si vybrat mezi dvěma novými typy kol, a to 17" kola Rodinia s výbrusy v provedení Diamond Cut a 18" kola Tucan. Nové modely jsou vybaveny řadou dekoračních prvků, které podtrhnou luxusní vzhled celého vozu. Za zmínku stojí například upravená maska chladiče s chromovanými žebry a integrované koncovky výfuku.

>> Máte zájem o nové Volvo S60 Polestar? Kontaktujte Auto Staiger.

Technické údaje:

  • Převodovka/pohon: 8A/4×4
  • Zdvihový objem [cm3]: 1969
  • Počet válců/ventilů: 4/4
  • Největší výkon [kW/min]: 270/6000
  • Točivý moment [N.m/min]: 470/3100-5000
  • Maximální rychlost [km/h]: 250
  • Zrychlení 0-100 km/h [s]: 4,7
  • Kombinovaná spotřeba [l/100 km]: 7,8
  • Pohotovostní hmotnost [kg]: 1751

 

[Přeskočit navigaci]