Úvodní » Automobily » Vlastníte luxusní vůz? Nepodceňujte havarijní pojištění


Vlastníte luxusní vůz? Nepodceňujte havarijní pojištění

Havarijní pojištění není na rozdíl od povinného ručení nutné sjednat ze zákona. Jsou ale situace, kdy se vám rozhodně vyplatí, že ho máte. Pokud nabouráte, škody, které způsobíte někomu jinému, kryje vaše povinné ručení. Ale co vaše auto?

Rozdíly v pojistném jsou řádově v desetitisících

Čím luxusnější vozidlo vlastníte, tím více byste měli uvažovat o sjednání havarijního pojištění. Náklady na opravu silnějších vozů jsou přirozeně vyšší, než je tomu u běžných osobních automobilů. Mnoho pojišťoven nabízí havarijní pojištění pro BMW automobily nebo havarijní pojištění pro Alfu Romeo za rozdílné ceny. Srovnejte si je a sjednejte si to nejvýhodnější.

Komplexní ochrana pro váš vůz

Na cenu havarijního pojištění má vliv stáří vašeho vozu, jeho značka a typ. Oprava luxusnějšího auta vás může vyjít na statisíce korun. Představte si, že v noci srazíte při projížďce lesní zvěř, dostanete smyk a nabouráte cizí vůz nebo vám zkrátka nějaký vandal při snaze o krádež rozbije sklo.

Stát se může cokoliv, ale pokud budete připravení, nebude vás následná oprava vzniklých škod tolik bolet. Komplexní rozsah havarijního pojištění chrání vaše auto před škodou způsobenou živelnou událostí, před vandalismem či srážkou s dalším vozidlem.

Porovnejte si nabídky pojišťoven

Ne vždy se vám vyplatí sjednat povinné ručení i havarijní pojištění u jedné a té samé pojišťovny. Z tohoto důvodu neberte hned první variantu v podobě stávající pojišťovny, ale srovnejte si havarijní pojištění v online kalkulačce a jednoduše si vyberte pojišťovnu, která vám nabízí nejvýhodnější nabídku.

Smlouvu můžete uzavřít z pohodlí domova. Nikam nemusíte chodit. Jednoduše vyplníte formulář, který vám zabere 2 minuty, a potom už jen obdržíte kartu s pojištěním přímo do schránky.

 

[Přeskočit navigaci]