Úvodní » Automobily » Tesla Model S: auto nové generace?


Tesla Model S: auto nové generace?

O automobilce Tesla už určitě slyšel každý z nás. V Evropě jsou vozy této značky úspěšné zatím pouze v Norsko a tak se v Čechách za její volant dostalo zatím jen velmi málo lidí. Na první pohled tohle auto prostě zaujme každého nadšence do automobilů. Vůz vypadá prostě dobře a může se v klidu srovnávat s designovou špičkou zavedené konkurence.

Jaké má vůz konkurenty?

Svojí cenovkou se nejvíce blíží módním čtyřdveřovým kupé v ceně převyšující dva miliony korun. Směle ji tak můžete zařadit vedle BMW 6 Gran Cupé, Mercedesu CLS, Audi S7, Maserati Quattroporte nebo k Porsche Panamera. Když se podíváte na nádherné křivky tohoto amerického vozu, tak usoudíte, že možná vypadá i lépe než kupé z Německa.

Designové maličkosti

Už jen přiblížení k vozu stojí za to. Kliky vyskočí na dotyk a Vy nemusíte ani sahat pro klíč do kapsy. Tohle řešení designéři zvolili z důvodu, aby vůz kladl co nejmenší aerodynamický odpor a zároveň tohle řešení vypadá opravdu efektně. Po usednutí za volant Vás zaručeně zaujme opravdu obrovský dotykový panel místo klasické palubní desky. Dotykový panel uchvátí určitě každého nadšence, který bez iPadu neudělá ani krok.

Tesla Model S

Dotykový displej na palubní desce

Výše zmíněný 17-ti palcový displej dominuje celému interiéru vozu. Displej je vybavený vysokým rozlišením a ovládá se jím naprosto všechno. Pokud si chcete upravit výšku odpružení, pootevřít střešní panoramatické okno nebo snad pustit rádio, tak vše naleznete v tomto displeji. Nemusíte se bát, že byste tam za jízdy něco pracně hledali, vše je dostatečně veliké a intuitivní.

Tesla Model S interiér

Co nám to jen připomíná?

Přesto první usednutí za volant Vám něco zaručeně připomene. Pokud už jste se svezli v některém novém Mercedesu, tak budete jako doma. Vše od páček pod volantem až po další analogické páčky včetně té, co slouží k řazení, tak pochází z Mercedesu. To samozřejmě malé automobilce, která teprve začíná rozkvět, nemůžeme vyčítat.

Jízdní vlastnosti jsou skvělé!

Při poklidné jízdě se vůz chová podobně jako každý jiný typický hybrid. Pokud nejste na elektromotor zvyklí, tak si bezhlučný pohyb a okamžité dávkování výkonu opravdu užijete. Ve městě je auto stabilní, ale jeho skutečné výhody se ukážou až při jízdě na dálnici. Jakmile totiž šlápnete na plyn, tak máte téměř okamžitě k dispozici 416 koní a 600 Nm. U jiných sportovních vozů máte takový výkon k dispozici jen v určitých otázkách, ale zde ho máte neustále.

Tesla Model S pohled z boku

Neuvěřitelné zrychlení

Auto zrychluje téměř neuvěřitelně. Po sešlápnutí plynu zažijete okamžitý nástup zrychlení, bez postupného narůstání otáček. Podvozek je na svižnou jízdu po okreskách skvěle připravený. Pokud jste někdy řídili britský Lotus, tak poznáte, kde se v Tesle inspirovali. Jízda je zábavná a to i přesto, že vůz váží přes 2 tuny. Dojezd se průměrně pohybuje okolo hodnoty 300 - 400 km, takže i další limit elektromobilů padl.

[Přeskočit navigaci]