Úvodní » Automobily » Nový Subaru Outback


Nový Subaru Outback

Jak už jsme shrnuli v naší poslední novince, tak na newyorském autosalonu japonská automobilka představila novou generaci nejprodávanějšího modelu Outback. Automobil neopouští vzhled předchozích generací. Nemůže však popřít inspiraci novým modelem Legacy. S novým sedanem Legacy sdílí především řešení čelní strany vozu. Na přídi jsou protažená svítilny s výraznou maskou chladiče a vůz byl doplněn o nový a masivnější nárazník s kruhovými mlhovkami.

Jak se změnil?

Nové Subaru Outback už nemůžeme považovat za klasické kombi, protože nová generace se zase přiblížila směrem k SUV. Mezi hlavní přednosti vozu patří vysoká světlá výška o velmi zajímavých hodnotách 221 mm. Vůz má větší čelní sklo, ochranné plastování všech nárazníků a prahu. Nad zadním oknem je umístěn malý spoiler a v nabídce jsou kola až o 18 palcích.

Výbava a interiér

Ve standardní výbavě základního provedení nalezneeme klimatizaci a vestavěný zábavní systém s displejem o úhlopříčce 6,2 palce. Mnohem zajímavější jsou dražší verze, které už v sobě mají elektricky stavitelná přední sedadla doplněná o vyhřívání, audiosystém od společnosti Harman Kardon, hezčí interiér a větší displej multimediálního systému.

Interiér nového Subaru Outback

Motorizace

V průběhu léta se začne vůz exkluzivně prodávat v USA, později bude k dostání i v Evropě nebo Japonsku. Pro zájemce jsou připraveny dvě základní motorizace. První z nich je čtyřválec o obsahu 2,5 litru a výkonu 130 kW. Pro všechny, kteří chtějí vyšší výkon, bude dostupný šestiválec o objemu 3,6 litru a výkonu 191 kW. Pro náš trh by pak měl dorazit Outback s klasickým dieselem Subaru o objemu 2,0 litru.

Nový Subaru Outback

Standardem pro všechny vozy je pohon všech kol Symmetrical AWD a bezstupňová převodovka CVT Lineartronic.

[Přeskočit navigaci]