Úvodní » Automobily » Nové BMW X6 oficiálně představeno


Nové BMW X6 oficiálně představeno

Po včerejším úniku fotografií musela automobilka BMW reagovat, a proto tu dnes máme kompletní fotogalerii i podrobné informace o nové generaci BMW X6. Základní model bude označen jako xDrive36i s motorem 3.0l R6 a výkonem 225 kW, což dává zajímavých 306 koní. Nejvýkonnější bude model xDrive50i s motorem 4.4 l V8 o výkonu 330 kW (450 koní). Ten dokáže vůz rozpohybovat z 0 na 100 km/h za 4.8 sekundy.

Nové BMW X6

Všechny motory budou povinně doplněny o osmistupňový automat s celou řadou asistentů, aby se snížila spotřeba i emise. Mnohem více prostoru je i v interiéru nové X6. V základní výbavě neočekávejte výbavu jako adaptivní podvozek, sportovní sedačky, multimediální systém pro pasažéry vzadu, diodová světla nebo asistent jízdy v kolonách. To vše je pouze za příplatek.

Interiér druhé generace BMW X6

V interiéru se zájemci mohou těšit na sportovně laděnou palubní desku vycházející z BMW X5. Displej, která nahradil palubní desku bude měnit grafiku podle zvoleného jízdního režimu, sekundovat mu bude desetipalcový displej multimediálního systému ve středové konzoli.

Nové X6 je na délku a výšku větší o 33 milimetrů, na šířku se rozrostlo o 6 milimetrů. Výsledné rozměry tak jsou: 4,9 x 1,99 x 1,72 metru. Přestože BMW udělalo poměrně výraznou odtučňovací kůru, tak se váha vozu zastavila až na extrémní hodnotě 2 150 kilogramů.

[Přeskočit navigaci]