Úvodní » Automobily » Legendární Volkswagen Scirocco


Legendární Volkswagen Scirocco od 528 900,- Kč

Na autosalonu v Ženevě byla ke čtyřicátému výročí představena modernizovaná verze legendárního Volkswagenu Scirocco. Modernizace se netýká pouze vzhledu, ale také pohonných jednotek. Scirocco dostalo agresivnější design, byl mu vylepšen interiár a co je nejdůležitější. Dostal silnější motory. Nové motory jsou mnohem úspornější a v nabídce se objevil také úplně nový vznětový motor.

Co všechno bylo změněno?

Nejvýrazněji se upravil přední nárazník. Designéři upravili také bi-xenonová světla s diodami pro denní svícení. Nová jsou také disky s upraveným designem. Změny proběhly také v zadní partii, týkají se především zadní svítilny. V nabídce se také objevily úplně nové odstíny karoserie. Vybrat si teď můžete pět nových odstínů (Pyramid Gold, Urano Grey, Pure White, Ultra Violet, Flash Red).

Možnosti výbavy

Základním motorem je benzínová 1.4 TSI se šestistupňovým manuálem nebo automatickým DSG. Nezůstalo jen u rozšíření nabídky agregátů. U všech motorů narostl výkon. 1.4 TSI teď má 125 koní, 2.0 TSI dostalo navíc 20 koní a celkově má tedy už velmi zajímavých 200 koní nebo v případě silnější verze 220 koní. Vrcholem nabídky je verze označená jako R, která má teď 280 koní.

Jediným turbodieselem v nabídce českého zastoupení VW je čtyřválec 2.0 TDI o výkonu 150 koní (110 kW). Ten startuje na ceně 608 900,- Kč. K dieselovému motoru můžete zvolit šestistupňovou dvojspojkovou převodovku DSG, ale automatická převodovka vyjde na dalších 60 tisíc korun.

Volkswagen Scirocco 2014

Co najdete v základní výbavě?

Součástí základní výbavy označené jako Sport jsou litá 17“ kola Long Beach. Verze s dieselovým motorem má design Spa. Dále získáte šest airbagů, autorádio s osmi reproduktory, sportovní tříramenný volant, palubní počítač, manuální klimatizaci, sadu elektronických asistentů, start/stop, sportovní sedadla a sportovní podvozek.

Volkswagen Scirocco 2014 interiér

Ostrá verze Scirroco R

Nejvýkonnější model má motor 2.0 TSI o výkonu 206 kW (280 koní) a manuální převodovku. V základu startuje na 824 900 Kč, ale za tuto cenu získáte 18“ kola Cadiz, automatickou klimatizaci, bixenonové světlomety, elektronickou uzávěrku předního diferenciálu, černé brzdové třmeny, sportovní nárazníky, zadní spoiler a rozšířené prahy. Navíc získáte ještě o 15 milimetrů snížený sportovní podvozek.

[Přeskočit navigaci]