Úvodní » Automobily » Kodiaq má konkurenci, je to Volkswagen Tiguan Allspace


Kodiaq má konkurenci, je to Volkswagen Tiguan Allspace

Tiguan Allspace vyplňuje mezeru mezi výchozím modelem a větším Touaregem. S čím novým Allspace přichází? Především se jedná o prodloužený rozvor, který se oproti výchozímu modelu prodloužil o 109 mm, což je celkových 2 790 mm. Prodloužený podvozek je tak pouze o 1 milimetr kratší než u Škody Kodiaq.

Čísla se měnila také i u délky auta, to se natáhlo na 4 701 mm a prodloužil se i zadní převis na celých 106 mm. Díky tomu, že se prodloužil zadní převis vznikl prostor pro příplatkovou třetí řadu sedadel a také se zvětšil zavazadelník.

Kufr až o objemu 760 litrů

Díky možnosti hýbání druhé řady sedadel, může vzniknout pořádně velký kufr. Pokud se druhá řada sedadel posune zcela vpřed (až o 180 mm) vznikne kufr o objemu až 760 litrů, to je o 145 litrů více než u standardního Tiguanu. A ještě něco, když se sklopí druhá lavice, tak je možné v autě převážet až 1 920 litrů nákladu.

5+2

Tiguan Apllspace je výrobcem označovaná jako 5+2. Tím Volkswaen dokazuje, že třetí lavici využijí především děti. Sedmimístná konfigurace má zavazadelník o objemu 230 litrů a po sklopení třetí řady 700 litrů.

Pod kapotou

Volkswagen Allspace startuje na benzínové jedna-čtyřce TSI se 150 koňmi, vrcholem je pak přeplňovaný dvoulitrový turbodiesel naladěný na 240 koní. Benzínová motorizace nabídne také dvoulitry 132 a 162 kW. Naftové pohonné jednotky TDI = dvoulitry se 110 a 140 kW.

Co nabízí Tiguan navíc oproti Kodiaqu? Další dvoulitr 2,0 TDI s dvěma truby a výkonem 176 kW. Zákazníci si mohou vybrat mezi standardním pohonem předních a nebo zvolit příplatkový pohon všech čtyř kol. Ten je u benzinového dvoulitru se 180 koňmi základem, stejně jako automat DSG.

A spotřeba? Provedení 1,4 TSI bude potřebovat 6 litrů, provedení 2,0 TDI 4Motion se 150 koňmi si řekne o 6,9/100 km. Dieselové motory mají nádrž na kapalinu AdBlue s objemem 12 litrů.

Na co se můžete těšit?

Tiguan Allpsace bude ve výbavách Trendline, Comfortline a Highline. V základu se počítá s autonomními brzdami, monitoringem jízdních pruhům multimediálním systémem Compostition nebo také s 17palcovými litými koly. V modelu bude také možné mít plnohodnotné čelní LEDky nebo třízónovou automatickou klimatizaci.

Tiquan bude vybavený mnoha jízdními asistenty, kamerovým systémem, který skvěle poslouží při parkování stejně jako asistent pro parkování s přívěsem. Jako novinku nabízí Tiquan Allspace navigaci o rozměrech 9,2 palců.

Kdy Tiquana uvidíme na silnicích?

Tuhle novinku bude možné objednávat už od začátku května, ale na silnicích se objeví až v září. Cena se pohybuje kolem 800 000 Kč, což je v porovnání s klasickým Tiquanem o 80 000 více. Startovací cena základního Tiguana je také o něco vyšší než u jeho konkurence Kodiaqa, který stojí od 680 000 Kč.

Zdroj: Autocentrum Jan Čmucler - https://www.smucler.cz/blog/kodiaq-z-volkswagenu-novy-tiguan-allspace/

 č.1
 č.2
 č.3
 č.4

[Přeskočit navigaci]