Úvodní » Automobily » Opel Insignia Sports Tourer 2.0 CDTi BiTurbo


Jaký je Opel Insignia Sports Tourer 2.0 CDTi BiTurbo

V roce 2012 automobilka Opel rozšířila paletu motorů určených pro tuto modelovou řadu. Vznětový čtyřválec s dvojicí turbodmychadel patří k tomu nejvýkonnějšímu dieselovému řešení, které německá automobilka pro vozy Opel a Vauxhall nabízí. Opel Insignia je vlajkovou lodí této automobily a celosvětově nahradil relativně úspěšný model Vectra.

Úspěch u odborníků

V roce 2009 auto získalo titul Auto roku a to především díky svému technickému zpracování, modernímu vybavení a celé řadě asistenčních prvků. Poprvé si také zákazníci mohli zvolit pohon všech kol, širokou paletu výbavy i motorizací. V roce 2012 už Opel vyrobil dokonce na půl milionů vozů.

Opel Insignia Sports Tourer 2.0 CDTi BiTurbo

Nabídka výbavy

V současné době je k dispozici ve třech karosářských verzích. Jedná se o sedan, hatchback a nejoblíbenější kombi. Výbava je odstupňována do edic Insignia, Edition, Sport nebo nejvyšší Cosmo. Úplně mimo tabulky pak stojí speciální výbavová verze OPC s motorem o obsahu 2.8 litru V6 Turbo s výkonem 239 kW, tedy 325 koňmi. Sedadla mají nadstandardní boční vedení, nechybí elektrické nastavování, multifunkční volant nebo příplatková navigace a multifunkční systém.

Opel Insignia interiér

Motorizace

K běžným motorizacím patří zážehové jednotky 1.8i/103 kW, 1.4 Turbo/103 kW, 1.6 Turbo/132 kW, 2.0 Turbo/162 kW a ve verzi 4x4 dokonce 184 kW. Zastánci dieselových motorů mohou sáhnout po agregátu CDTi o obsahu 2.0 litru a výkonu 81, 96, 118. Nejvýkonnější je pak právě výše jmenované BiTurbo. Motor 2.0 CDTi BiTurbo, ten má výkon 143 kW a 194 koní.

Parametry motoru

Nový motor má velmi příjemný akustický projev a je svižný i v nižších otáčkách. Zároveň táhne už od nízkých otáček a nabízí jen minimální prodlevu na sešlápnutí plynového pedálu. Maximální rychlost je pak 230 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h za 8,7 s a průměrně si v kombinovaném režimu řekne o 4.9 l/100 km. Motor se s chutí vytáčí a není problém točit ho až k hranici 5000 ot./min., což je na dieselový motor opravdu úctyhodné.

Jízdní vlastnosti

Výborné vlastnosti motoru si za volantem budete užívat. Brzdy jsou skvěle nastavené a citlivě reagují na sešlápnutí pedálu. Řazení je přesné i při rychlé jízdě, ovládání je také spolehlivé. Šestistupňová převodovka je pro tento vůz tím pravým a v konkurenci patří určitě k tomu lepšímu. Vůz je tak skvělým reprezentativním vozem pro náročné.

[Přeskočit navigaci]