Úvodní » Automobily » Jak na výkup nákladních aut?


Jak na výkup nákladních aut?

U osobních automobilů je to jednoduché - pro prodej svého automobilu přijdete do autobazaru a svůj vůz tam na 90 % necháte. U nákladních vozů je to o něco složitější, protože jejich výkup nenabízí jen tak někdo.

Výkup nákladních aut

Co můžete nabídnout?

Výkup nákladního automobilu je pro majitele vozu bezpochyby lepší, než kdyby měl vůz kupovat. Je jen otázkou morálních zásad, jestli chce vůbec nabídnout nějaký vrak nebo je jeho "zboží" ve velmi dobrém stavu. Nákladní vozy a příslušenství k nim by mělo být zkrátka a jednoduše v dobrém, pojízdném stavu.

Možnosti výkupu nákladního vozu

Různé společnosti nabízejí různé služby, a tak byste měli pečlivě vybírat. Bezpochyby nejdůležitějším parametrem při výběru společnosti, která váš kamion vykoupí, je výše nabízené částky. Pak to může být například možnost vyplacení částky v hotovosti nebo odvoz vozu přímo od vás. Díky takovým službám se vyhnete jakýmkoli starostem, jednání je rychlé a během několika minut můžete jít pro nový nákladní automobil.

Často lze také nechat přes internet vůz ocenit - stačí poslat fotografie a vůz detailně popsat. Takto můžete získat nezávislou nabídku hned od několika společností a vy si vyberete tu nejvýhodnější pro vás. Samozřejmě není odhadovaná částka finální - pro orientaci v nabídkách to ale bohatě stačí.

Výkup nákladních aut - komisní prodej

Komisní prodej znamená, že si společnost váš vůz přebere a začne ho nabízet na různých inzertních serverech. Nevýhodou komisního prodeje je bezpochyby čas, za který se vůz prodá - obvykle to trvá delší dobu, než-li přímý výkup. Naopak částka za prodej je vyšší a za služby platíte až po provedení prodeje. Nemusíte tak utrácet za zbytečné zálohy a inzerci, aniž by byl vůz nabízen neúspěšně.

Prodej příslušenství k nákladním vozům

Pokud jste majiteli nákladního vozu s návěsem nebo příslušenstvím, které k žádnému jinému vozu nebude možné připojit, není nic ztraceno. Nabídka výkupu nákladního vozu platí velmi často i na přívěsy a návěsy. Jestliže tedy pořizujete zcela nový model vozu s návěsem, můžete se staršího kompletu zbavit stejně, jako jednotlivých částí (vůz, přívěs).

Mám vůz v komisi, ale nemám peníze na nový

Ani v této situaci není vše ztraceno. Existují služby půjčovny - a to platí nejen pro osobní a užitkové vozy, ale i nákladní automobily. Tato částka se pohybuje včetně pojištění ve výši několika desítek tisíc. A co víc? Můžete si k nákladnímu vozu půjčit i návěs. Pokud tedy čekáte na své peníze, můžete si na nějaký čas vypůjčit kompletní soupravu, se kterou vyděláte spoustu peněz.

Půjčovna nákladních vozů, přívěsů a návěsů

[Přeskočit navigaci]