Úvodní » Automobily » Co nabízí modernizovaná Fabia třetí generace?


Co nabízí modernizovaná Fabia třetí generace?

Mladoboleslavská automobilka Škoda již začala vyrábět první kusy modernizovaného modelu Fabia. To znamená, že už jsou známé motory, ceny i výbava, a tak ji můžeme porovnat s verzí před faceliftem. Žádné převratné rozdíly nečekejte, ale přeci jen došlo k řadě změn, které Fabii posouvají o pár stupínků výše.

Lehké designové změny

Změn se dočkala přední i zadní část vozu, především podle přední masky můžeme na první pohled odlišit facelift od původní verze. Jiné jsou hlavní a mlhové světlomety a viditelně upravena je také maska chladiče. V modelové řadě Fabia můžeme vůbec poprvé vidět diodové přední světlomety a zadní skupinové svítilny. Při pohledu zezadu nejsou rozdíly výrazně patrné, ale při pozornějším pohledu je také najdete.

Nová je i nabídka kol z lehkých slitin, poměrně nečekanou novinkou je, že pro hatchback si můžete na přání zvolit dokonce 18" kola z lehkých slitin, která mu náramně sluší. V interiéru pak došlo ke změně vzhledu přístrojového štítu a sedadla jsou potažena novým čalouněním s decentními dvoubarevnými vzory.

Pouze benzínové motory

V nabídce motorizací nenajdete žádný dieselový motor, spokojit se musíte s benzínovými motory o objemu 1,0 litru. Pro většinu zájemců však jsou nabízené motory zcela dostačující a i ze širší nabídky by si jeden z nich pravděpodobně vybrali.

Zvolit můžete motory MPI s výkonem 44 kW nebo 55 kW nebo přeplňované motory TSI – slabší motorizace nabídne výkon 70 kW, silnější pak 81 kW. Nejsilnější motor může být spojen se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG. Oba přeplňované motory nově mají filtr pevných částic pro plnění emisních limitů.

Prvky komfortní výbavy již ve standardu

Fabia již nikdy nebude postrádat klimatizaci, protože ji ve standardu nabízí i základní výbava Active. V této výbavě kromě manuální klimatizace rovněž dostanete například elektrické ovládání předních oken a vnějších zrcátek, autorádio, palubní počítač nebo světelný asistent. Prostřední stupeň výbavy Ambition nabízí bez příplatku kola z lehkých slitin, malý kožený paket a moderní infotainment systém Swing.

Výbava Style, která představuje nejvyšší nabízenou výbavu, nově obsahuje navíc mj. tempomat, multifunkční volant, LED denní světlomety a zadní svítilny. Sportovně laděný výbavový stupeň Monte Carlo se i přes lepší standardní výbavu dočkal snížení základní ceny.

Volitelná výbava nyní obsahuje několik asistenčních systémů, které jsou výsadou spíše vozů vyšších kategorií. Za příplatek dostanete asistent pro sledování mrtvého úhlu, pro vyparkování nebo pro automatické přepínání dálkových světel na potkávací, pokud vůz detekuje protijedoucí vozidlo nebo vozidlo jedoucí před vámi. Zabraňuje tak nechtěnému oslnění ostatních řidičů při jízdě ve tmě.