Úvodní » Aktuality » Tesla představila nový tahač Semi


Tesla představila nový tahač Semi

23.11.
2017

Americký výrobce elektrických vozů Tesla Inc. Představila prototyp nového elektrického tahače Semi, čímž se firma po více než deseti letech výroby osobních elektromobilů a SUV vrhla do nového segmentu.

Tesla Semi

Elektrický tahač Semi zvládne ujet na jedno nabití 800 km při maximálním zatížení a dálniční rychlosti. Semi celkem pohání 4 nezávislé motory, které jsou umístěné na zadní nápravě. Z nuly zvýší rychlost na 96 km/h. bez nákladu za 5 sekund a s nákladem za 20 sekund. Baterie se nabíjí 30 minut a celkový náklad může vážit až 36 300 kilogramů.

Kabina navržená pro řidiče

Řidiči elektrického tahače se mají na co těšit. Tesla totiž navrhla kabinu přímo pro ně. Je prostorná tak, že se v ní dá normálně postavit. Sedadlo je umístěné uprostřed pro optimální viditelnost a po obou stranách nechybí dvě dotykové obrazovky, které slouží k ovládání funkcí, navigaci a monitorování slepých míst.

Bezpečnost tahače

Nový vůz je navržen tak, aby měl vyšší bezpečnostní standard než jakýkoli jiný nákladní vůz, který je dostupný na trhu. Čelní sklo je tedy vyrobeno z nárazuvzdorného materiálu. U vozu nechybí ani prostorové kamery, které pomáhají detekovat objekty, minimalizovat slepé úhly a rovněž řidiče upozorňují na různé překážky.

Rozšířen byl také Autopilot, který má nyní automatické nouzové brzdění, automatické udržování v vozu v jízdním pruhu nebo varování při vybočování z pruhu.

Nízké náklady na provoz

Tato novinka od Tesly spotřebuje jen 2 kWh na jednu míli. Elon Musk tak slibuje obrovské úspory na nákladech za palivo.

Americká automobilka chce elektrický tahač Semi začít vyrábět v roce 2019. Cena zatím sdělena nebyla, ale rezervační poplatek činí 5000 dolarů.

Obrázky byly použity ze stránky https://www.autorevue.cz/tesla-semi-je-revoluci-v-kamionove-doprave-ma-dynamiku-sportaku.

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]