Úvodní » Aktuality » Nová Tesla Roadster


Nová Tesla Roadster

22.11.
2017

Nový Roadster bude od pneumatik až po střechu od Tesly. Bude se jednat se o druhou generaci, u které se míří na to, že na jedno nabití vydrží 1000 km.

Nový vůz zaujme svým vzhledem. Co málokdo přehlédne, je fakt, že nový Roadster není vlastně tak úplně roadster. Na první pohled vypadá, že se jedná o kupé, ovšem tomu tak není, má odnímatelný střešní panel. Nejpřesnějším označením by bylo „targa", ovšem na tohle označení má registrovanou ochrannou známku Porsche. U Tesly tedy Roadster znamená spíše obchodní označení než typ karoserie.

Rychlost nového vozidla

U Roadsteru trvá zrychlení na 97 km/h za 1,9 vteřiny a na 161 m/h za 4,2 vteřiny. Maximální rychlost má být přes 402 km/h a s kapacitou baterie 200 kWh, což je dvojnásobek oproti současnému maximu u modelů S a X.

Cena za Roadsteru

Novinka se bude prodávat v základu za 200 tisíc dolarů (při aktuálním kurzu cca 4,34 milionu korun) a při rezervaci bude potřeba složit zálohu 50 tisíc dolarů (tedy 1,09 milionu korun). K dispozici však bude také edice „Founders Series", která bude limitovaná počtem 1000 vyrobených kusů. Tato edice bude stát čtvrt milionu dolarů, v přepočtu na naše 5,43 milionu korun.

Kdy se Roadsteru dočkáme na silnicích, zatím není známo.

Obrázky byly použity ze stránky https://www.novinky.cz/auto/455241-nova-tesla-roadster-je-tu-chce-pohrbit-konvencni-auta.html.

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]