Úvodní » Aktuality » Nová Audi A7


Nová Audi A7

24.10.
2017

Jen několik měsíců po limuzíně A8 přijíždí nové Audi A7 Sportback. Pětidveřové kupé s nejmodernější technikou patří mezi manažerské Audi A6 a A8, ze kterých technicky vychází, mimo jiné i kombinovanou konstrukcí karoserie využívající hliník a ocel.

Oproti předchůdcům má nová Audi A7 šmrncovnější design a sportovnější charakter. Silueta auta a základní proporce zůstaly stejné. Jelikož se jedná o nový model, nejmodernější techniku přebral z nedávno představené Audi A8.

Nový vůz se může pochlubit sportovním designem – dynamické linky a vyvážené detaily. Linka střecha plynule přechází k hraně kufru. Audi A7 má rovněž elektricky výklopné křídlo, které zlepšuje stabilitu zadní nápravy při rychlosti nad 120 km v hodině.

Míry vozu

Délka pětidvéřového vozu je bez tří centimetrů pět metrů a nápravám chybí do třímetrové vzdálenosti osm centimetrů. Šířka vozidla je 1,9 a výška 1,42 metru. Míry nové Audi jsou podobné předchozí A7. Kufr je dost hluboký, vejde se do něj 535 litrů.

Ze základních patnácti barev přibylo do nabídky dalších osm barev, které jsou zcela nové. Vnitřek se pak se nese na vlně luxusu a minimalismu A8.

Další vybavení vozu:

  • autonomní řízení – s pomocí pěti radarů, pěti kamer, laserového skeneru a dalších dvanácti ultrazvukových čidel umí v určitých fázích přebrat jízdu řízení (např. při popojíždění v koloně),
  • technologie mild-hybrid – v některých fázích jede auto na elektřinu
  • start-stop – umí vypnout motor už při dvaadvacetikilometrové rychlosti, v rychlostech 55-160 km/h zase umí auto plachtit s vypnutým motorem

Nová Audi A7 dorazí do Česka koncem února.

Zdroj: https://auto.idnes.cz/audi-a7-c4m-/ak_aktual.aspx?c=A171020_073510_ak_aktual_fdv

Obrázky byly použity ze stránky http://www.autoexpress.co.uk/audi/a7/96630/new-2018-audi-a7-sportback-prices-specs-on-sale-date

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]